Rozhovor pro EXIT162

EXIT 162  1.7.2016

Na otázky odpovídala MUDr. Eva Brázdilová, jednatelka společnosti B smile s.r.o.

Prosím o stručné představení služeb nového Centra zubní péče B smile.

Centrum zubní péče poskytuje služby 4 stomatologů. Nabízíme kompletní spektrum výkonů praktického zubního lékaře s cílem rozšířit časem nabídku o specializované služby.

V Centru jsme otevřeli prodejnu dentální hygieny s milou paní recepční, která umí poradit a nabídne kompletní sortiment pomůcek pro ústní hygienu. V našem týmu je také dentální hygienistka, odbornice na čištění zubů a péči o krásný úsměv. V nové budově máme i zubní laboratoř, která přímo v místě řeší specifické potřeby pacientů ohledně zubních náhrad.

Samozřejmostí je v našem novém centru příjemné a čisté prostředí, dětský koutek, WI-FI, možnost občerstvení, TV v čekárně. Vzhledem k modernímu vybavení poskytujeme opravdu vysoký stupeň hygieny s nastavenými standardy, prostory jsou navíc bezbariérové s parkovacím místem pro vozíčkáře přímo u vchodu.

Proč se Centrum jmenuje „B smile“?

B smile znamená česky „usmívej se“. A naším cílem je, aby pacient byl maximálně spokojený a po návštěvě našeho Centra se mohl znovu usmívat.

Proč tak velké Centrum zrovna v Osové Bítýšce?

Svou práci jsem chtěla stále dělat na Vysočině, kde jsem vyrostla. A zároveň tu byla potřeba zefektivnit provoz, poskytnout příjemné prostředí pro pacienty i personál a posunout standard ošetření tak, jak je to obvyklé ve vyspělém světě – myslím si, že zdejší lidé si to zaslouží. Spokojení pacienti jsou a budou ochotni si za svým lékařem zajet i několik desítek kilometrů.

Jaká rizika představuje, když se člověk o své zuby nestará?

Nejprve se hromadí plak, pak zubní kámen, který dráždí dásně, vzniká zánět dásní, z toho může být parodontitida. Dojde-li parodontitida tak daleko, že jejím následkem ustoupí příliš velké množství kosti, zub se uvolní, vyviklá a pacient o něj přijde. Důležité je vědět, že parodontitida se dá pouze stabilizovat, nikoli vyléčit a proto je potřeba toto onemocnění diagnostikovat co nejdříve. Znamená pro pacienta doživotní handicap, kvůli kterému musí povýšit svoji péči o chrup na co nejvyšší úroveň.

Co to je dentální hygiena?

Jde o preventivní léčebný výkon, jenž si klade za cíl odstranění zubního kamene, povlaku na zubech a jiných nečistot, které nemají v dutině ústní být. Díky dentální hygieně dochází k redukci bakterií, tedy i ke snížení rizika infekce, parodontitidy a také k prevenci zubního kazu, protože i ten má bakteriální původ. Bakterie v ústech se tak redukují na určitou úroveň, kterou je imunitní systém schopen zvládat.